صفحه اول    جستجو

 
 

Home arrow صفحه اصلی

افزایش 36 درصدی اهدای خون بانوان مازندرانی در نیمه اول ماه رمضان
1393/04/29 ساعت 09:45:28

اهدای خون بانوان در نیمه اول ماه مبارک نسبت به ایام مشابه سال گذشته 36 درصد افزایش داشت.
به گزارش روابط عمومی انتقال خون مازندران، دکتر پوریانی مدیرکل انتقال خون استان با اعلام این خبر، افزود: با توجه به اینکه زنان نیمی از جامعه انسانی و یکی از گروههای کم خطر جامعه هستند، می توانند به طور مستمر   خون اهدا کنند و برای ترویج اهدای خون سالم در خانواده و جامعه نقشی موثرتر از مردان داشته باشند.
وی اهدای خون بانوان را در نیمه اول ماه مبارک رمضان امسال خوب ارزیابی کرد و افزود: در این مدت 373 نفر از بانوان مازندرانی به پایگاههای انتقال خون استان مراجعه کردند که از این میزان 277 نفر آنها موفق به اهدای خون شدند. که این آمار نسبت به ایام مشابه سال قبل 36 درصد افزایش داشته است.
 دکتر پوریانی با اشاره به موانع عمده اهدای خون در زنان جامعه، خاطرنشان کرد: اغلب این موانع از نوع فرهنگی  است که صرفاً با آموزش و بالا بردن آگاهی افراد قابل رفع است. بنابراین انتقال خون مازندران نیز برای  تقویت این امر مهم، برنامه ریزی های لازم را در دستور کار قرار داده است.
 

امضای تفاهم نامه هلال احمر و انتقال خون بابل
1393/04/22 ساعت 10:49:39

تفاهم نامه همکاری بین هلال احمر و پایگاه انتقال خون بابل در راستای ترویج فرهنگ اهدای خون، امضا شد.
به گزارش روابط عمومی انتقال خون مازندران، علی پورباقر؛ رییس جمعیت هلال احمر شهرستان  بابل  همراه مسئول پایگاه امداد و نجات و مسئول امور داوطلبان هلال احمر از پایگاه انتقال خون این شهرستان بازدید کرد.
در این بازدید تفاهم نامه همکاری با محوریت ترویج فرهنگ اهدای خون، جذب خیرین فعال برای تجهیز مرکز انتقال خون بابل، کمک های مردمی و ایجاد کانون های اهدای خون به همراه احیای هیأت امنای مجمع خیرین انتقال خون شهرستان بابل، بین طرفین امضاء شد.دکتر آقا جانی پور؛ رییس پایگاه انتقال خون بابل از تعامل و همکاری  مستمر هلال احمر بابل با پایگاه قدر دانی کرد.
                                    Image

اهدای خون مدیر کل بودجه استانداری مازندران در اولین شب رمضان
1393/04/18 ساعت 07:58:37

مهندس ولی پور؛ مدیرکل بودجه استانداری مازندران در اولین شب ماه مبارک رمضان با حضور درپایگاه مرکزی انتقال خون ساری خون اهدا کرد.
به گزارش روابط عمومی انتقال خون مازندارن، وی ضمن تقدیر از زحمات کارکنان اداره کل انتقال خون استان، از مردم نوعدوست مازندران خواست تا همانند روزهای عادی در ماه مبارک رمضان نیز حضور مستمر جهت اهدای خون داشته باشند و بیماران و نیازمندان به خون را فراموش نکنند.
دکتر پوریانی؛ مدیر کل انتقال خون استان نیز از تعامل و همکاری مدیرکل بودجه استانداری با انتقال خون، قدردانی کرد.                                 Image

آدرس و شماره تماس پایگاههای انتقال خون استان مازندران
1391/12/05 ساعت 09:16:18

                            Image

اهدای بیش از 33 هزار واحد خون در سه ماهه نخست امسال در مازندران
1393/04/08 ساعت 13:37:04

مردم نوعدوست استان مازندران در سه ماهه نخست امسال 33 هزار و 591 واحد خون اهداکردند
مدیر کل انتقال خون مازندران اعلام کرد: در سه ماهه اول امسال 40هزارو697 نفراهداکننده به پایگاههای انتقال خون سراسر استان مراجعه کردند که از این میان 33 هزارو 591 نفر موفق به اهدای خون شدند .
گفتنی است از مجموع خونگیری 19هزارو 408 نفر اهداکننده مستمر ، 8 هزارو 453 نفر دارای سابقه اهدای خون و 5هزارو 730 نفر  اهداکننده بار اولی بودند. قابل ذکر است  در سه ماهه اول سال جاری هیچ خونی از استان های دیگر وارد مازندران نشده است . همچنین در طی این مدت حدود 29 هزار واحد خون و فرآورده های خونی بین  مراکز درمانی و بیمارستانها ی  استان توزیع شد.
                                               Image


منوی اصلی
صفحه اصلی
تاريخچه
واحد‌هاي سازمان
پايگاههاي تابعه
شرايط اهداي خون
مراحل اهداي خون
مزاياي اهداي خون
پمفليت‌هاي آموزشي
آمار
اطلاعيه و اخبار
اهدا كنندگان
جستجو
سايت هاي مرتبط
ارتباط با سازمان
ساعت کاری پایگاهها
جستجو
نظرسنجی
نظر شما در مورد سايت جديد سازمان چيست؟
  
آيا ميدانيد كه..

حداقل 2800 بيمار تالاسميك هر روز منتظر اهدا كنندگان خون هستند.

آمار بازدید ها
امروز88
دیروز121
هفته760
ماه210
کل بازدید ها114554
3 میهمان حاضرند