صفحه اول    جستجو

 
 

Home arrow صفحه اصلی

مدیر کل انتقال خون مازندران :خونهای اهدایی به موقع در اختیار مراکز درمانی قرار می گیرد
1393/05/05 ساعت 08:27:16

روز گذشته خبرگزاری ایرنا گزارشی با عنوان «تالاسمی های مازندران و دردی به نام خون مانده » منتشر کرد. مدیر کل انتقال خون مازندران نیز امروز در  پاسخ به این مطلب گفت: این نهاد به موقع خونهای اهدایی را به مراکز درمانی برای رفع نیاز خونی بیماران ارسال می کند.
اسماعیل پوریانیˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی ساری اعلام کرد: برنامه کشوری تهیه خون با حذف لوکوسیت ( گلبول سفید بدن ) قبل از ذخیره سازی همزمان در مازندران اجرا شد که هزینه هر کیسه فیلتردار مطابق با استانداردهای جهانی بیش از 100 دلار و سه برابر کیسه های عادی است.
وی ادامه داد: هم اکنون 90 درصد درخواست های خون بیماران تالاسمی مازندران با دریافت خون زیر چهار روز پوشش داده می شود.
                               Image

ادامه مطلب ...
دبیر کل موسسه جوانان تالاسمی کشور:همکاری بانک های خون در تزریق به موقع خون تالاسمی ها مهم است
1393/05/05 ساعت 08:25:38

دبیر کل موسسه جوانان تالاسمی کشور با بیان اینکه تالاسمی ها سلامت و طول عمر ،ازدواج و تولد فرزند سالم را مدیون شهروندان اهدا کننده و سازمان انتقال خون هستند، گفت: همکاری بانک های خون مراکز درمانی درانتقال و تزریق به موقع خون به تالاسمی ها بسیار مهم و ضروری است.
ˈمیثم رمضانی ˈ روز پنجشنبه در گفت گو با خبرنگار ایرنا در ساری افزود: انتقال خون ،خون اهدا شده را در اسرع وقت با انجام فرایند مربوطه به مراکز درمانی تحویل می دهد و برای کمک بیشتر به سلامت تالاسمی ،همکاری مراکز درمانی در انتقال اصولی و تزریق به موقع آن ضروری است.
                  Image

ادامه مطلب ...
مازندرانیها در شبهای قدر 2 هزارو 506 واحد خون اهدا کردند
1393/05/04 ساعت 12:18:59

مردم نوعدوست مازندران در  ایام و لیالی قدر 2 هزار و 506 واحد خون اهدا کردند.
به گزارش روابط عمومی انتقال خون مازندران، دکتر پوریانی؛ مدیرکل انتقال خون مازندران اعلام کرد: در ایام و شبهای قدر بیش از 2 هزار و 900 نفر به پایگاههای کل استان مراجعه کردند که از این تعداد 2 هزار و 506 نفر موفق به اهدای خون شدند.
 وی از حضور مردم نوعدوست و ایثارگر استان در پایگاهها و تیم های سیار  تشکر و قدردانی کرد.
            Image
           Image

اهالی روستای لاریم خون اهدا کردند
1393/05/04 ساعت 12:17:32

اتوبوس سیار خونگیری پایگاه مرکزی ساری در شب بیست و دوم ماه مبارک رمضان در روستای لاریم شهرستان جویبار مستقر شد.
به گزارش روابط عمومی انتقال خون مازندران، اهالی ایثارگر روستای لاریم در شب بیست و دوم ماه مبارک رمضان بیش از 96 واحد خون اهدا کردند. بنا براین گزارش 112 نفر به تیم های سیار خونگیری مستقر در این روستا مراجعه کردند که از این میزان 96 نفر از مراجعه کنندگان موفق به اهدای خون شدند.
تیم سیار خونگیری پایگاه ساری معمولاً سالی دو بار در ایام ماه مبارک رمضان و ماه محرم در این روستا مستقر شده و مردم روستای لاریم نیز استقبال خوبی در امر اهدای خون دارند.
                         Image
                         Image

افزایش 36 درصدی اهدای خون بانوان مازندرانی در نیمه اول ماه رمضان
1393/04/29 ساعت 09:45:28

اهدای خون بانوان در نیمه اول ماه مبارک نسبت به ایام مشابه سال گذشته 36 درصد افزایش داشت.
به گزارش روابط عمومی انتقال خون مازندران، دکتر پوریانی مدیرکل انتقال خون استان با اعلام این خبر، افزود: با توجه به اینکه زنان نیمی از جامعه انسانی و یکی از گروههای کم خطر جامعه هستند، می توانند به طور مستمر   خون اهدا کنند و برای ترویج اهدای خون سالم در خانواده و جامعه نقشی موثرتر از مردان داشته باشند.
وی اهدای خون بانوان را در نیمه اول ماه مبارک رمضان امسال خوب ارزیابی کرد و افزود: در این مدت 373 نفر از بانوان مازندرانی به پایگاههای انتقال خون استان مراجعه کردند که از این میزان 277 نفر آنها موفق به اهدای خون شدند. که این آمار نسبت به ایام مشابه سال قبل 36 درصد افزایش داشته است.
 دکتر پوریانی با اشاره به موانع عمده اهدای خون در زنان جامعه، خاطرنشان کرد: اغلب این موانع از نوع فرهنگی  است که صرفاً با آموزش و بالا بردن آگاهی افراد قابل رفع است. بنابراین انتقال خون مازندران نیز برای  تقویت این امر مهم، برنامه ریزی های لازم را در دستور کار قرار داده است.
 


منوی اصلی
صفحه اصلی
تاريخچه
واحد‌هاي سازمان
پايگاههاي تابعه
شرايط اهداي خون
مراحل اهداي خون
مزاياي اهداي خون
پمفليت‌هاي آموزشي
آمار
اطلاعيه و اخبار
اهدا كنندگان
جستجو
سايت هاي مرتبط
ارتباط با سازمان
ساعت کاری پایگاهها
جستجو
نظرسنجی
نظر شما در مورد سايت جديد سازمان چيست؟
  
آيا ميدانيد كه..

تنها 3/3 درصد مازندرانيها خون اهدا مي كنند.

آمار بازدید ها
امروز62
دیروز123
هفته375
ماه605
کل بازدید ها114949
3 میهمان حاضرند